بلاک کننده تبلیغ در حال نابودی دلارهای تبلیغاتی

 

شاید تا به حال در مورد نرم افزارها یا پلاگین هایی که قادر هستند تبلیغات یا پاپ آپ هایی که در سایت ها مختلف وجود دارند را بلاک کنند شنیده اید . بله درست است این امکان وجود دارد که با نصب یک پلاگین ( افزونه ) در مرورگر خود از دست بیش از ۹۹ درصد تبلیغات موجود در اینترنت خلاص شوید .

در ادامه مطالب با پک رایان همراه باشید .

همچنین از طرف دیگر میدانیم که یکی از اصلی ترین و مهم ترین راه های کسب درامد از اینترنت استفاده از همین تبلیغ ها می باشد . که هزینه و درامدی که صرف این تبلیغات میشود گاهی اوقات خارج از تصور ماست . بگذارید در ادامه مطالب کمی در مورد این افزونه ها و تبلیغات بیشتر صحبت کنیم :

تبلیغ

تبلیغ

 

بر اساس یک گزارش که در چند ماه پیش ارائه شده حدود ۲۱٫۸ بیلیون ( میلیارد ) دلار آمریکا در اثر استفاده مشترکین اینترنت از پلاگین ها و نرم افزارهای بلاک کننده آگهی های تبلیغاتی از ذست رفته است . همان گونه که میبینید عددی بسیار بزرگ است . تعداد یوزر ها و مشترکینی که در حال استفاده از Ad blockers ها هستند روز به روز در حال افزایش است که این آمار در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۹۸ میلیون بوده است که از نرم افزار هایی همچون Ad blocker plus و غیره استفاده میکنند .

دلیل استفاده از این Ad Blocker ها اشکار است ، وبمستر ها  با انتشار آگهی های تبلیغاتی به آن ها اجازه میدهند تا مشترکین اینترنت را مورد هدف قرار دهند و از راه های مختلفی همچون پایین بردن سرعت سیستم و اینترنت ، جاسوسی اطلاعات و داده های آن ها و … باعث اذیت کردن آن ها میشوند . در طرف دیگر مشترکین با استفاده از نرم افزار های ساده و چند کلیک این تبلیغات را بلاک میکنند .

درواقع همه این آگهی های تبلیغاتی آزار دهنده نیستند و گاهی اوقات حتی بعضی از آن ها میتوانند مفید باشند ، اما استفاده بیش از حد بعضی وب مسترها وسایت ها از تبلیغات و پاپ آپ ها باعث می شود تا مشترکین از هر نوع تبلیغ و آگهی متنفر باشند .

از سویی دیگر بیشتر سایت های مفید راه کسب درامدی به جز استفاده از این نوع تبلیغات ندارند و استفاده از این Ad Blocker ها باعث میشود تا این سایت راه کسب درامد خود را از دست دهند و شاید شروعی بر پایان آن ها باشد .